De Gulden Passer

Categorieën

Copyright 2021 - Vereniging van Antwerpse Bibliofielen

Proclaimer:
Wij zijn wel degelijk voor 100% verantwoordelijk voor al de inhoud van deze website.
Maar: missen is menselijk (en soms ook omgekeerd).
Indien er -onbedoeld dus- onjuiste of onvolledige informatie op deze pagina zou staan, vernemen we dat graag.
Zodat we er meteen wat aan kunnen verhelpen. Stuur even een mailtje.
Dank voor de medewerking!

Datum

18 - 19 jun 2021
Verlopen!

Tijd

13:00 - 18:00

Arenberg Auctions – Veiling

Vrijdag 18 en zaterdag 19 juni (loten 480-1503) veilen we atlassen, cartografie, reisboeken, foto’s, gastronomie, oude handschriften, incunabelen, 16de-18de-eeuwse boeken, foto’s, Belgicana, archiefstukken, wetenschappen, volks- en devotieprenten, moderne literatuur en een collectie “De Feminis”. Met onder meer een prachtig exemplaar van de hemelatlas “Harmonia macrocosmica seu atlas universalis et novus” door Cellarius. Een zeldzaam en impressionant manuscript “La Victoire de Guernica” door Paul Éluard. Een complete collectie van “Arts et Métiers graphiques Paris“. Een zeldzame gastronomische handleiding “De cierlycke voorsnydinge aller tafel-gerechten“. Een eerste editie van Keplers “Ad Vitellionem Paralipomena” met uitvoerige eigentijdse annotaties. Een incunabel bestaande uit twee losse bladen (1498) door Maximiliaan I waarin hij zijn beleid promoot en zijn actie omtrent de erfenis van zijn zoon Filips de Schone uitvoerig verdedigt; het exemplaar dat wij veilen is het enige gekende. En twee zeldzame werken over de intocht van kardinaal-infante Ferdinand (1635), in Gent door Becanus “Serenissimi principis Ferdinandi hispaniarum infantis S.R.E. cardinalis triumphalis introitus in Flandriae metropolim Gandavum”, en in Antwerpen door Gevartius “Pompa introitus”.